http://www.gbq.ecom.net.pl/

 

 

 

Adam SolskiAdam Solski – lider i puzonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie puzonu profesora Jerzego Czajki. Na polu rozrywki współpracował z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Poznaniu pod dyr. Zbyszka Górnego, a także z zespołami jazzu tradycyjnego między innymi South Silesian Brass Band, Daily Jazz Combo, Five O’Clock. Jest także liderem i założycielem jazzowej grupy Enerjazzer (www.enerjazzer.ecom.net.pl).

Na polu muzyki klasycznej współpracował między innymi z Filharmonią Szczecińską, Sudecką i Opolską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Śląską, Operą Wrocławską, Polską Operą Telewizyjną. W wolnych chwilach komponuje, aranżuje i pisze teksty, głównie dla dzieci.

 

 

 

Piotr SchmidtPiotr Schmidt – trębacz jazzowy. Z wyróżnieniem ukończył Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA.

Laureat wyróżnień indywidualnych na: „Jazz Nad Odrą” (Wrocław 2008 i 2009), „I’st Tarnów Jazz Contess” (Tarnów 2008), III miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” (Szczecin 2008), Grand Prix na „III  Novum Jazz Festival” (Łomża 2010), oraz pierwsze miejsce na „Getxo Jazz Festival” (Hiszpania 2010).

Posiada w swym dorobku także osiągnięcia zespołowe. Zespół „Wierba & Schmidt Quintet” zdobył Grand Prix na „Jazz Juniors” (Kraków 2006), Grand Prix na „I’st Tarnów Jazz Contess” (Tarnów 2008), Grand Prix na „Krokus Jazz Festival” (Jelenia Góra 2008), Grand Prix na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych (Gdynia 2009), Grand Prix, oraz nagroda publiczności na „Getxo Jazz Festival” (Hiszpania 2010).

 

 

 

Aleksander KnuraAleksander Knura – trębacz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie trąbki profesora Wacława Mulaka. Współpracuje z wieloma zespołami i orkiestrami, między innymi z Żorską Orkiestrą Rozrywkową i Raciborską Orkiestrą Kameralną. Jest wykładowcą w szkołach muzycznych, w Raciborzu i Jastrzębiu Zdroju. Prywatnie pasjonuje się górami i wszystkim, co jest z nimi związane.

 

 

 

Piotr GrochalskiPiotr Grochalski – waltornista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie rogu profesora Mieczysława Korcza. Na stałe pracuje w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracował z Operą Śląską, Operą Polską, Zagłębiowską Sceną Muzyczną. W GBQ gra od początku powstania zespołu.

 

  

 

 

Andrzej SiwickiAndrzej Siwicki – tubista, który na tubie nauczył się grać sam. Grał w wielu orkiestrach na terenie Śląska, a w chwili obecnej jest członkiem Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik. Dwukrotnie został indywidualnie wyróżniony na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka - Old Jazz Meeting”. Ma za sobą 30 lat stażu w zespole jazzu tradycyjnego "South Silesian Brass Band", oraz 10 lat w zespole folkowym "Hajer Kapela".

 

 

 

 

 

STRONA GŁÓWNA